3.Kapitola - Letíme dál

8. března 2008 v 11:56 | Umbar |  > Výlet do neznáma <
Letěli jsme trochu zpátky a to díky Maysie. Asi aby jsme pak nabrali větší rychlost xD No já do toho přihodím trochu problémů..

"Pomóc?!"
"Prosím? Pověz mi m ladíku kdepak si se tu vzal?" Ptal se Brumbál
Jasně položená otázka. Jak typické pro Albuse Brumbála. Ale bohužel to Ron sám nevěděl. Jediné co si pamatoval byla tupá rána do jeho hlavy. Samozřejmě jen co se tu ocitl, už se dostal do problémů.
"To jsem celej já," pomyslel si.
Ale snad nejlepší bude to vyklopit a když už tu je mohl by se to porozhlídnout. Třeba uvidí mámu s tátou ještě ve škole. No to by bylo, vidět je jak spolu dováděli za mlada. I když se tu nechtěl moc producírovat, tohle ho velice lákalo…
"No tak?! Kde si vzal klíčky od mojí motorky?!"
Sirius je stále stejný pomyslel si Ron. Pořád tak milý. Ovšem musím uznat, že vypadá lépe než obvykle.
"Si stejně milý jako obvykle Siriusi. Brumbále? To co vám teď řeknu asi nebude dávat smysl, a zjevně si budete myslet, že jsem blázen, ale musíte mě vyslechnout a snažit se mě pochopit. Ač se to všechno bude zdát šílené. Teda vlastně víc než šílené."
"Tak jen mluv chlapče,"
"No tak to vezměme pěkně od začátku. Ač vám to bude připadat absurdní, já jsem přišel z budoucnosti? Vím, že to zní hloupě, ale sám nevím jak to nazvat. V naší době bojujeme s Lordem Voldemortem. Ve vaší době by se měl jmenovat ještě jako Tom Radlle. Stane se zlým kouzelníkem, který se pokusí ovládnout svět. Jeho posluhovači se nazvou Smrtijedi. Lily Evansová si vezme Jamese Pottera. Společně budete mít syna Harryho. Před Voldemortem se budete dlouho a úspěšně skrývat, ale nakonec vás jednoho večera zabije, protože Červíček vás zradí. Na Harrym zanechá Voldemort jizvu v podobě blesku. Harry bude s Voldemortem bojovat a zda vítězně či ne, sami ještě nevíme."
Ron čekal na nějakou reakci. Ale nic se nedělo. Brumbál si jej prohlížel zkoumavým pohledem a i ostatní jej pozorovali. Až nakonec Sirius to ticho prolomil bouřlivým smíchem. A ostatní se přidali. Tedy kromě Brumbála. A Ron už byl zoufalý. Nikdo mu nevěří, a on tvrdne v jiné realitě a neví jak se dostat domů.
"Zůstaň tu. Jak se to vlastně jmenuješ?" ptal se Brumbál
"Ron, Ron Weasley,"
"Vy ostatní pojďte se mnou."
"Ale profesore Brumbále on má mé klíče, od mé motorky, já vás důrazně žádám..!" Další hlasité žádosti umlkli za zavřenými dveřmi Brumbálovi pracovny. Siriusovi se očividně nelíbilo, to že někdo cizí objevil jeho motorku. Lily připadalo absurdní, že by ona a James. Jen z té představy jí bylo špatně. A James? Tomu to připadalo jako úžasný kanadský žertík. Každopádně jeho poslední nadějí byl Brumbál, který se ovšem také nedíval zrovna dvakrát důvěřivě. Tak co teď?
___________________________________________________________________________

"Rone? Tak kde k čertu vězíš? Mamka nás volá na oběd? No dobře, jestli si myslíš, že tě budu hledat po celém domě, tak si na omylu!!"
Ten Ron mi to snad dělá naschvál, myslela si Ginny.
On si jednou nedá pokoj. Po obědě se na něj půjdu ještě podívat a ať si mě sakra nepřeje!
K obědu dorazili takřka kompletní členové řádu. Něco se dělo a oni neví co. Možná, že má mamka tentokrát pravdu. Neměli by se do toho tentokrát míchat. Ale nechápu, proč nemůžeme napsat Harrymu. Má přece právo něco vědět, a žít přes prázdniny u těch Mudlů? Takhle dobrý trest by nevymyslel ani Snape.
Ginny stoupala po schodech a znovu křičela.
"Rone tak sakra! Koukej už vylézt…"
Ginny prozkoumala takřka celý dům, ale Ron nikde. I jí už to začínalo být divné. Vlastně se ještě nebyla podívat v garáži. Vlastně nikdy tam nebyla. Garáž byla takovým místem Siriusova soukromí. Přemítala co by tam tak mohl mít. Jediné co ji však napadlo byla motorka. Ta pověstná Siriusova motorka. No neuškodí, když se tam zajde podívat, koneckonců hledá přece Rona tak o co jde?
Došla tedy až před garáž. Pomalu začala otevírat dveře…
"Siriusi?"
Sirius tam však nebyl. Přece mají tu poradu.. Vstoupila dovnitř. Ovšem čekala něco víc. Jen obyčejná místnost, uprostřed motorka a plno rozházených věcí. Přesně takové, jak to většinou v garážích vypadá. Ale Ron tu není tak kde sakra může být? Na zemi si Ginny všimla pohozených klíčů..
Zvedla je. Nevěděla proč, ale něco jí k těm klíčům táhlo. Zlehka je vyhodila do vzduchu a zase chytila. A najednou tupá rána do hlavy. Stiskla klíče a nepustila…
___________________________________________________________________________

Ron stále seděl v pracovně Brumbála. A nic se nedělo. Vstal a šel se trochu porozhlédnout. Fawkes seděl na svém bidýlku. Krásný pták, myslel si Ron. Určitě si jednou takového musí pořídit.
Brumbál se vrátil do pracovny.
"Tak Rone. Stále nevím jestli ti mám věřit. Přece jen jak si sám řekl, je to přitažené za vlasy. A ten pták to je…"
"Fawkes. Já vím. Říkal jsem vám přece, že přicházím z budoucnosti i když to zní opravdu šíleně."
"Tak mi poraď co s tebou mám udělat? Ty nevíš jak se vrátit zpátky?"
"Pane řediteli já ani nevím jak jsem se sem dostal. Poslední na co si vzpomínám byla rána do hlavy a byl jsem tu. Hrozně bych se chtěl vrátit zpátky, ale nevím jak. Nevím proč se to stalo a jak se mi to podařilo. Jsem v bezradné situaci."
"Pokusíme se tedy najít nějaké řešení jak tě dostat zpět a prozatím to zůstane mezi námi."
___________________________________________________________________________

Ginny vstala… V hlavě ji pulzovala nesnesitelná bolest. A teprve teď si začala uvědomovat co se stalo. Stála v kruhové místnosti a kolem ní bylo 6 dveří. Otáčela se znovu a znovu.
Ovšem nikde neviděla východ ven. Rozhodla se tedy, že nejlepší způsob bude vyzkoušet jedny dveře. Ale které? Všimla si, že jedny dveře jsou pootevřené. Pomalu k nim zamířila. Otevřela a vstoupila se zavřenýma očima. Ze strachu co by tam viděla. Ale neměla čas oči otevřít. Dveře jí vtáhli a ona se propadala černou tmou. Nevěděla jak dlouho už letí, avšak připadalo jí to jako věčnost až se náhle před ní objevila zem. A ona do ní narazila v plné rychlosti. Nebyla však mrtvá. S námahou se postavila na nohy a podívala se po místnosti. Někdo tam byl. To světlo jí oslepovalo, ale po chvilce si zvykla. Poznala Rona s Brumbálem?!
"Ginny? Co tu sakra děláš? No bezva. Teď jsem tu uvízl a ke všemu s tebou,"
"Cože?! A kde to vůbec jsme?"
"Rone? Přijde vás ještě víc?" Ptal se Brumbál. Snad mi začne Brumbál věřit když tu teď nejsem sám pomyslel si Ron. Každopádně jsme ve velkým průšvihu..!
___________________________________________________________________________

Sirius vešel do své garáže. Někdo tu však byl. Na zemi našel pohozené klíče. Doufal, že se mýlí a že to nejsou ty špatné klíče od jeho motorky. Ale byli to ony. Vzal je do rukavic a rozběhl se do kuchyně.
"Máme tu vážný problém!" zvolal...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 kiki.. kiki.. | 16. března 2008 v 15:12 | Reagovat

jéé taká hezká povídka a on nikdo nepíše komenty... tak to zase je na mě...néže by mi to vadilo..:D ale už nevím co psát... takže píšu kraviny..:D no teda kraviny píšu už pořád.. né že né... ale nevadí:D

no tak neco k té povídce... začíná se nám to hezky komplikovat.. a rozjíždět... no co dodat... tak budu okecávat... (to dělám pořád) začíná se ti ten blog pěkne rozjíždět... a docelůa i peknej Dizááájn ikdyž mám za to, že jsem ho už nekde viděla... ale nemužu si vzpomenout kdé.... ach ta skleroza.... takže stop dlouhýmu komentu páč du rychle na další kapču:D heh zase strašně smysluplnej koment.. ale aspoň neco.. žéé?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama