4.Kapitola - Zpovědní tým

8. března 2008 v 11:58 | Maysie |  > Výlet do neznáma <
Další problémy?..

"Siriusi, co se děje, že tak vyvádíš?" ozvala se Molly Weasleyová a otočila se od plotny, kde chystala oběd pro členy řádu a zbytku rodiny Weasleyů. Zbytku, teď to zní přesně.
***
"Ginevro, vysvětlíš mi laskavě co tu děláš?!" vyjel jsem naštvaně na svou sestru. Moment, sestru? Je to jen něco co se objevilo v naší rodině a přinesla to vrána, no ok, sestru.
"Já?! Spíš ty! Hledala jsem tě a pak se objevila tady! Za to můžeš ty!" křičela na mě. Tak za mnou neměla co chodit ne?
"Klid prosím!" zvýšil Brumbál nepatrně hlas, aby nás překřičel. Oba jsme se na něj podívali.
"Tedy Rone, jak jsem se již ptal, příjde ještě někdo?" ptal se poťouchle. No bóže, on je teď snad ještě sentimentálnější než za nás!
"Nikdo hloupej už tak není!" vyštěkla Ginny.
"A co tu teda děláš ty, hm?!" koukl jsem na ní naštvaně a ona odvrátila oči.
"Jsem tu kvůli tobě," řekla prostě.
"Dobrá tedy," přerušil nás opětně Brumbál. "Weasley, tak si říkal, že s jmenuješ?" přikývl jsem. "Skvěle, takže než zjistím, jak vás dva poslat domů budete tu muset zůstat. Váš otec je Artur Weasley?" následovalo naše přikývnutí.
"Naše matka je Molly, Molly-" nenechal mě dokončit větu a zastavil mě mávnutím ruky.
"Nechci vědět kdo je vaše matka, jen vás chci upozornit, že váš otec je právě v sedmém ročníku, takže by nebylo nejlepší mi prozradit, kdo jste," řekl v klidu. "Takže, se rozmyslete na náhradním příjmení, jména si můžete ponechat,"
"Ale profesore, Sirius, James a Lily vědí, že jsem Weasley,"
"O to se postarám já chlapče," jen jsem mlčky přikývl a zadíval se na svou sestru, která to nejspíš snášela hůř jak já.
***
"Molly, Ron a Ginny, oni-" nedořekl a snažil se nabrat dech.
"Siriusi co oni?! Co je?!"
"Oni, jsou v minulosti," řekl po chvíli a paní Weasleyová omdlela.
***
"Ginny?"
"Co je?"
"Promiň,"
"Hm,"
"Sakra chápeš, kde jsme? Jsme v minulosti, teď v pátým ročníku studujou Harryho rodiče a ti naši jsou tu taky! V sedmým! Jak říkal Brumbál-"
"Nelíbí se mi to příjmení. Swittová." Povolil jsem všechny ty nervy a začal na ní civět, pak jsem se začal smát. My si uvízneme v minulosti a jediné co mou sestru zajímá je jak se krytě jmenuje. Máme totiž nakázáno se 'přejmenovat' tedy aspoň po tu dobu co tu budeme. Podle mě nám Brumbál stejně nevěří. Myslí si, že jsme blázni a šel zavolat k Mungovi. Ne, to zase přeháním. Prostě nesmíme nic prozradit… Mě to tak žere…!
No ale k ní se to aspoň hodí. Ginny Swittová ale já? Ron Switt. No to zní ujetě, uhozeně, hrozně! Sakra,já chci domů…
Vešli jsme do společenky a v ten okamžik se na nás sesypali všechny okolní pohledy. Ptáte se proč jsme teď ve společence? S Brumbálem jsme se domluvili, že je zbytečný nás zařazovat. A proto jsme tu rovnou.
"Harry?!" vypálila překvapeně Ginny.
"Lily?!
"Pottere?!" vřískla prává Lily, jdoucí ze schodů.
"Evansová?!"
"Kdo si?" vypálil Sirius na Ginny a přitom jí zkoumal pohledem.
"Ginny We- Swittová," odpověděla.
"Tebe neznám," zhodnotil Black a začal jí zkoumat pohledem. To co od něj vím za jeho mladá léta… no ať nepočítá, že ho k Ginny pustím.
"No vidíš," odpověděla Ginny a donutila ho, aby se pohledem vrátil k jejím očím a nezkoumal její křivky. Vybídl nás a my oba si přisedli. Přitom ještě uznale mrkl na Jamese.
"Promiň někoho jsi mi připomněl," omluvila se Ginny směrem k Jamesovi.
"Ty mě taky," pomalu se usmál.
"Vy jste..?" začala se ptát Lily.
"Sourozenci," doplnil jsem její otázku konstatováním.
"Brumbál nám říkal…"
"Co?"
"No vlastně nic, jen že na to máme zapomenout a no… mlčet," řekla potichu Lily a mrkla po Jamesovi. Představa, že si ho jednou vezme a budou mít syna… "Rone, tamto je pravda… jak jsi říkal… o tom Harrym?"
"Aneo" vyrazili jsme ze sebe najednou. Respektive já říkal ne a Ginny ano. Nejraději bych jí…
"Co?" zeptala se zmatená Evansová. A já žďuchl do Ginny.
"Ne," odpověděl jsem. Stočili se na mě všechny pohledy, ale já svou odpověď nehodlal měnit. Brumbál nám to zakázal. Ještě jsme Ginny věnoval jeden výhružný pohled. Co by se stalo, když by se dozvěděli celou budoucnost a Lily by Jamese třeba zabila? No to by byla pohroma, nemyslíte? Kdo by pak zachraňoval svět? S mou pomocí?
Uznávám, tohle byl blbý vtip.
"Um, Lily..?" zahrál jsem tázavé podání jejího jména, aby to vypadalo, jako bych si nebyl jist, že se tak vážně jmenuje. Po chvilce kývla. A já si nemohl odpustit pohled na Jamese, který na mě koukal… no nevím jestli podezíravě nebo jak. Každopádně ho asi štvalo, že já jeho milované můžu říkat jménem a on ne. "Víš, to co jsme říkal, neberte to vážně. Není to pravda, prostě… blbost." Řekl jsem se snahou přesvědčivosti. No přesvědčit je asi nebude tak lehký, zvlášť potom co jsme se tam objevil s klíčky od Siriusovi motorky a začal plácat řeči o budoucnosti. Vážně super.
"Ale-"
"Prostě je to tak,"
"Fajn," rezignovala rudovláska. Jak jsme si stačil všimnout, byly si s Ginny dost podobné, jen měla o něco tmavší vlasy a ty zelený oči. Zelený oči…
Chvíli mi trvalo než jsem se od nich odtrhl. Já už snad blázním ne?
"No, Ginny," kývla Evansová na mou sestru. "Brumbál mi říkal, že by jsi měla nastoupit do čtvrtého ročníku," Ginny krátce kývla hlavou. Upřímně se mi taky nelíbilo být zase ve škole. My přece měli prázdniny… a koukat na Snapea a ty jeho otravný lektvary…
Moment?! Snape… vždyť… tady je stejně starej jako já! No to je super! No počkej… "Na pokojích čtvrtých ročníků už není místo a tak spíš s námi,"
"S váma?" zeptala se náznakem, že by ráda věděla co objasňuje pojem s námi.
"Se mnou a ještě s Hanah- to je támhleta blondýnka," poukázala na dívku na druhé straně společenky. Zřejmě měla plno práce s chlapcem naproti ní. "Pak s Loule, Carol a Madison, ty jsou někde pryč, pak ti je představím,"
"Ok," Lily se zvedla a ségra instinktivně taky. Vyslala ke mně ještě jeden pošklebný pohled. Co tím ale myslela? No jistě. Jako bych jí slyšel říkat "Rone, užij si to tu!" mrcha! A to je to má sestra???
"No, Rone…" začal neurčitě Sirius. "Vrátíš mi moje klíčky od mojí motorky?"
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama