5.Kapitola - Bezvýchodná situace

8. března 2008 v 19:26 | Umbar |  > Výlet do neznáma <
Povídka se zamotává čím dál víc a konec v nedohlednu :)

"Cože Siriusi? Nevím jestli si to pochopil, ale já jsem uvázl v minulosti díky těmhle klíčům, takže si nemysli, že ti je vrátím, když jsou možná tou poslední nadějí na cestu domů!"
Vážně nechápu jak může být někdo tak hloupý. A to prosím mám Siriuse docela rád. Tedy na to, že je to Harryho kmotr, ale někdy je to doopravdy ignorant.
"Rone ty si mě zjevně špatně pochopil?! To nebyla prosba o navrácení mých klíčů, ale jasný rozkaz, takže sem ty klíče koukej navalit. Hele je mi jedno proč si tady, jak si se sem dostal a jak se dostaneš zpátky. Jedno vím, ale jistě. Ty klíče jsou moje, od mé motorky takže mi je laskavě vrať!"
Než však stačil Ron sevřít klíče pořádně v ruce, už mu je Sirius vytrhl.
"No bezva! Ze všech proklatých míst musím uváznout zrovna v téhle době a s tebou Siriusi!"
Začínám mít toho tady plné zuby a to tu jsem jen chvíli. Jen doufám, že se co nejrychleji dostaneme domů. Ale jak? Snad Brumbál na něco urychleně přijde, myslel si Ron..
"Hele?! Já z toho taky nejsem zrovna nadšenej, že si se tu objevil Ronalde Weasly!"
"Myslel jsem, že se jmenuješ Switt?"
Ron se Siriusem se otočili. Byli tolik zaujati svou hádkou, že si ani nevšimli Jamese, který je poslouchal už pěknou chvíli. A čím déle je poslouchal, tím víc mu to celé nedávalo smysl. Switt nebo Weasly? Není nějaký Weasly ve sedmém ročníku? Artur Weasly! Ten kluk posedlej mudlama. Jak někdo může být Mudly to nechápal. Jsou tak nudní a navíc neumí kouzlit. Ale co má Switt nebo Weasly společného s Weaslym ze sedmého ročníku?
"Tak jak se vlastně jmenuješ? Switt nebo Weasly? A když už Weasly tak máš něco společného s tím potrhlým Weaslym ze sedmého ročníku? A taky jakto, že jsem tě tu ještě nikdy neviděl? A že mám na lidi paměť. Tím chci říct, že tobě jsem ještě nic neudělal a to na škole nemůže říct moc lidí", smál se James
Sakra co mu mám říct, přemýšlel Ron. Nejlepší by byla pravda, ale copak mu můžu říct odkud jsem? Určitě by se ptal co ho čeká a co mu povím potom? Z jedné lži se dostanu do další až to nakonec praskne. Nemám jinou možnost než zase lhát. Bože ať tohle rychle skončí!
"Jsem Switt. Ron Switt. Tady Sirius si asi myslí, že mě vyprovokuje tím, když mě bude spojovat s tím Weaslym ze sedmáku!"
Sirius jen zmateně přikyvoval, avšak nevypadal zrovna dvakrát přesvědčivě. A co víc. James tenhle výmysl nezbaštil tak co teď?
Záchrana však byla blíž než toužil doufat…
___________________________________________________________________________
Lily ukazovala právě Ginny její postel. Ale Ginny se nedokázala radovat. Přišlo jí to celé nespravedlivé. Harry, který nepoznal rodiče, zůstal v domě na Grimlaudově náměstí 12 a oni s Ronem poznali jeho rodiče. Už se asi nedá nic dělat. A já husa jsem vzala ty klíče sebou! Třeba by je Harry našel a taky se dostal sem. Tohle si asi neodpustím. Nechtěla na to už myslet, ale pořád musela. Stále se jí ta myšlenka vracela do hlavy znovu a znovu. Život není fér.
"Ginny vnímáš mě vůbec? Haló…"
Ginny zvedla hlavu..
"Promiň, já jen…"
"Ty si jen myšlenkami úplně jinde než tady se mnou. Na koho myslíš? Je v tom nějaký kluk?"
"Jo, ale jinak než si myslíš.. Nepůjdeme někam? Třeba k jezeru?"
"Promiň Ginny, ale mám hromadu domácích úkolů a když je neudělám dnes tak už je nestihnu…"
"To nevadí Lilly. Tak já půjdu sama. Uvidíme se večer?"
"Večer"
Ginny vstala a vyšla z pokoje. Chtěla to vzít co nejrychleji přes společenskou místnost, aby nemusela potkat Jamese. Rychlým pohledem přejela celou společenskou místnost aby zjistila, kterou nejrychlejší cestou pryč. Takřka nepozorovaně došla až k portrétu Buclaté dámy, a byla by už za ním kdyby ji někdo nechytil za ruku.
"Rone? Co zase děláš?"
"Promiň, ale byla si jediná možnost jak se zbavit Jamese, který mě pořád vyzvídal. Abys věděla, ten osel Sirius se totiž před Jamesem přeřekl a ten si mě teď dává dohromady s naším tátou"
"Jen jestli za to může Sirius. Jak tě znám, tak si se sním začal hádat první"
" Čímž chceš vlastně říct, že se s každým hádám?!"
Ginny jen převrátila oči.
"Zase začínáš Rone? Nech mě být. Nemám náladu se teď hádat ani s tebou ne."
"No to je tedy opravdu překvapení Ginny. Ty se nechceš hádat a ani se mnou ne. To máš asi vážně špatnou náladu."
"Sakra Rone?! Jak ti mám říct, že chci být sama? A nemysli si pořád, že nikomu na tobě nezáleží. Vždyť to vůbec není pravda, tak už otevři oči a přestaň se semnou pořád hádat. Nejsem taky zrovna dvakrát šťastná, že jsme tady, ale radši tu budu s tebou, než s kýmkoliv
jiným, protože tě mám jako ráda jako svého bratra. A víš co? Radši nic neříkej, jdu se projít takže mě nehledej."
Zvedla hlavu, a odkráčela… Hermiona měla tenkrát pravdu. Ron je opravdu citlivý jako pařez, usmála se.
Jenom Ron tam zůstal stát jako opařený. Zrovna teď a od Ginny by nečekal, že mu řekne něco takového. Celý život jsou spolu na nože a najednou.. To je vážně divný.. A to z Ginny určitě udělalo tohle prostředí. Jak se vrátí bude zase všecko při starém. Škoda, pomyslel si Ron..
___________________________________________________________________________
Ginny nebyla sama duchem nepřítomna. A čím víc se snažila Lilly soustředit na učení tím víc myslela na to co povídal Ron. Vážně by se měla stát Jamesovou ženou? A narodí se jim syn? Á to je nemožné. Vozí se po sobě od té doby co se znají. Jsou jako kočka a pes a měli by být spolu? To ne. Vždyť i Ron říkal, že si to vymyslel. Ale když to říkal poprvé vypadal tak přesvědčivě. Vlastně je to jedno. Nestojím o něj a on o mě.. Každopádně z Pottera teď vylezl docela fešák.. Kdyby se aspoň nechoval jako pitomec. A to co věčně provádí tomu chudákovi Snapeovi.
Jen co na to pomyslela hned se proti němu zatvrdila. Třeba jak vyzdvihl Snape jen tak do vzduchu a udělal mu tu veřejnou ostudu. Tohle bylo odporné.. Celý Potter je odporný. Sakra a teď už se Lilly soustřeď na to učení. Nemá cenu mrhat myšlenkami na člověka, který si je nezaslouží…
___________________________________________________________________________
Ginny seděla u jezera. Opřená o strom a kdyby mohla, tak by tam seděla celý večer. Tam to milovala. Nálada se jí trochu zlepšila. Stále však nad tím přemýšlela. Rozhodla se na ten problém dívat z té lepší stránky. Bylo by strašné, kdyby Harry rodiče našel a pak se s nimi zase musel rozloučit. To já bych nezvládla. Jsem ráda, že mám rodiče i dokonce toho pitomce Rona.
Začalo se pomalu stmívat. Ochladilo se a Ginny vyšla pomalu k hradu. Dnes v noci však neměla spát na hradě.
Na schodech potkala Rona…
"Už zase mám to štěstí na tebe Rone. Tak co mi chceš tentokrát?"
"Tak poslyš Ginny. Jen jsem se byl projít. Za to že jsem narazil na tebe vážně nemůžu, byla to náhoda!"
"Opravdu? Tak promiň, myslela jsem že mě špehuješ?"
"Copak jsem tě někdy špehoval?"
"A ne snad?"
"Ty myslíš jak si byla s tím slizounem z Havraspáru?"
"Ano přesně toho myslím!!"
"To se ale vůbec nedá považovat za špehování. Já jsem tě šel jenom chránit?"
"Nebuď pokrytec! Viděla jsem tě celou dobu"
"No dobře, přiznávám to. Stačí?"
"Ne nestačí, copak si tam dělal Ronánku?"
"Neříkej mi tak! Víš že to nesnáším."
"Ty mi zase neříkej Ginervo!"
"Dobře platí. Tak teď laskavě pochop, že jako tvůj starší bratr za tebe nesu určitou odpovědnost"
" Ale prosím tě. Jsem už takřka dospělá a navíc není to o odpovědnosti. Ty jen nechceš aby se to o mě vědělo.."
"Dost možná. A je na tom něco špatného, že chci vědět co dělá moje sestra ve volném čase?"
No stačilo by se zeptat Rone, ráda bych si s tebou o tom promluvila"
"Já vím, promiň. Někdy si nemůžu pomoct"
"No to vidím, ale teď mi radši řekni jak se sakra dostanem domů?"
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 kiki.. kiki.. | 16. března 2008 v 15:26 | Reagovat

jéjé zase první koment....a já nevím co mám psát.. kdybych aspoň našla nejakou velkou chybu nebo neco co bych mohla záporně ohodnotit.. jenomže já nemužu nic najít.. a to se stává málokdy.. no poslední dobou skoro pořád... asi všici píšou dokonale.. a ty tedy taky... no takže jenom CHVÁLÍM!! A du na dlaší kapču..

2 kiki.. kiki.. | 16. března 2008 v 15:27 | Reagovat

Tak teda nejdu.. budu si muset počkat.. heh:(  Ale tak snad bude brzo...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama