3.Kapitola - Vize Budoucnosti

7. dubna 2008 v 10:24 | Umbar |  > Bláznovství <
Po delší pauze se vám opět hlásím s kapčou k Bláznovství. Nezlobte se, ale prožíval jsem tvůrší krizi Ale snad už je pryč tak si to vychutnejte + song k poslechu xD Při tomhle songu jsem to psal a je možný, že se k tomu nehodí, ale mě se k tomu líbí xD

__________________________________________________________________________
Nic než tma. Tak kde není světlo vládne temnota. A kde je temnota není ani naděje na lepší zítřky. Ron klečel na zemi. Očima se snažil prohlédnout tu neprostupnou tmu, ale nešlo to. Kde to jsem, co se stalo? Kdo po mě jde? Proč mám svázané ruce?
"Ty milý Weasly jistě při svém velkém rozumu tušíš proč tu si. Nebo snad ne? To je ovšem velké zklamání.. Vážně jsem od tebe čekal něco víc. Už tenkrát jsem byl naivní co? To skončilo.."
"Sbohem Ronalde. Expeliarmus!"
Kouzlo odmrštilo Rona na nějakou stěnu. Ticho pročísl náraz a smích. Ron spadl opět k zemi, ale už nevstal..
Ron otevřel oči. Zase ten divný sen. Trápí ho od té doby co odešel. Proč? To nevěděl. Jen každou noc to samé. I když by radši snil o jiných věcech, než o své smrti. Tak třeba o Herm? Jak se má od té doby co odešel? Jestli jí něco nechybí? A vůbec neměl by se vrátit. Nebylo to přece jen všechno unáhlené? Možná je to tak, ale už nejde couvnout. Tuhle možnost si měl rozmyslet dřív. Ať se díval kam se díval, všude na něj mohla čekat smrt. Kde hledat Harryho? V Godrikově dole? Určite tam už byl, ovšem co když ještě ne.. Co když už jej ani najít nemůže. Ne, na tohle nesmí ani myslet. Kdyby byl už mrtvý, poznal by to. Smrtijedi by se přece už dávno neskrývali. A Voldemort by si tuhle zábavu určitě nenechal ujít. Tu hrůzu kdyby se objevil třeba v Příčné ulici. Asi by se mu ani nikdo nepostavil. Všichni by spoléhali na Harryho, ale kde je mu teď konec?
Tak či tak musí se rozhodnout okamžitě. Kam a co bude dělat dál. Ta nevědomost byla sžírající. Snad jedině risknout Godrikův důl. Ano tahle možnost zdá se jedinou rozumnou. Víc rozumných ji ani neměl, takže nebylo z čeho vybírat. Kdyby tu byla Hermiona, určitě by si věděla rady. Jenže ona tu není.
Rychle sbalil zbytek věcí a přemístil se.
*PRÁSK*
Objevil se v malé postraní uličce. Začal zase volněji dýchat. S potěšením si uvědomil, že mu nechybí žádná část těla. Přece jen ještě nepatřil k mistrům v přemisťování. Ale každým dalším se člověk učí a za chvíli to půjde. Přitiskl se ke zdi a nahlédl zpoza rohu. Všechno se zdálo být opuštěné. Zdání však občas klame. Nebylo by to po prvé. Rozhodl se stát a pozorovat. Času má přece víc než spoustu. Stále nikdo nikde. Končetiny mu začali zamrzat na místě. Navíc jeho žaludek se bolestivě stáhnul. Odněkud z mudlovského domu se valila neuvěřitelně skvělá vůně pečeného masa. Kdy vlastně jedl naposledy? Už si ani nevzpomíná.
*PRÁSK*¨
Někdo se zhmotnil přímo uprostřed malého náměstíčka Godrikova dolu. Postava s černým pláštěm a kapucí přes hlavu. Ron se bleskově přitiskl ještě víc ke zdi. Že by Smrtijed? Co chtějí v Godrikově dole? Snad tady nečekají na Harryho. Jestli ano, musí tomu zabránit. Postava se dala do pohybu. Jistým krokem vykročila k hřbitovu. Ron za ní.
Něco hledala co? Počkat? Nečekat? Přepadnout a využít moment překvapení? Nebo zase čekat a zjistit co se bude dít? Nemůže se rozhodovat dlouho.
"Ale, ale ale…"
Ron se stačil vrhnout za nějaký náhrobek. Teď jen opatrně vyhlížel odkud přišel ten hlas. Někdo vykročil k postavě u hrobů.
"Přistižen při činu.. Buď tak laskav a shoď si svou kápi. Nevíš, že tyhle pláště nosí jen Smrtijedi? Ty jím ovše nejsi, pokud se nemýlím. Když dovolíš udělám to sám", aniž by přestal mířit hůlkou na srdce dotyčného.
Kápě klouzala víc než pomalu. Stříbrný lesk proběhl po tvářích přítomných.
Vždyť to je přece..
___________________________________________________________________________
"Takže slečno Fleur. Co pohledáváte v Godrikově dole?"
"Prosím paní"
"Ach tak paní. A koho, že jste udělala šťastným?"
"Billa Weaslyho"
Výbuch smíchu byl dostačující Smrtijedovou odpovědí.
"Právě jste si vybrala špatnou stranu paní."
Poslední slovo řekl nanejvýš pohrdavě.
"Možná. Záleží z kterého úhlu pohledu se na to díváte. Jednou přijde konec a já doufám, že budu stát na té správné straně. Do té doby jsem si ovšem musela nějakou zvolit. Je mi líto vás, protože vaše volba bude mít následky."
"Expeliarmus", pronesl slavnostním tónem Smrtijed
"Takhle vy Smrtijedi teď zabíjíte své oběti? Seberete jim hůlky, aby jste se ujistili, že se nemohou bránit a pak je zabijete? Aby to mělo grády přidáte ještě Znamení zla?"
"Dávejte si pozor na jazyk! Ostatně už budete za chvíli mrtvá jen ještě chvíli vydržte."
"Nebudu už čekat ani minutu. Vraťte mi mou hůlku a já vám ukážu co všechno jsem se naučila v Krásnohůlkách.
Úsměv jí přelétl po tváři.
"Vyzýváte mě snad na souboj?"
"Ano konečně jste pochopil"
"Lákavá nabídka, ale.."
"Vy se snad bojíte? Nebo máte strach co by tomu řekl Pán zla? Ach já zapomněla, určitě máte přesně stanovené rozkazy. Pokud jste opravdu tak dobrý jak říkáte, budeme rychle hotový a já si tenhle souboj vezmu na věčnost."
Fleur políčila vnadidlo. Viděla jak ve Smrtijedovi cuká chtíč. Porazit ji, pokořit. Hůlku jí vrátí, na to by vsadila cokoliv. Hlavně ať koná rychle, než přijde jeho posila. Pak by neměla šanci.
"Dobře Fleur. Jak myslíte."
Hodil jí hůlku a zaujal základní postoj. Fleur ji obratně chytila a změřila si pohledem soupeře.
"Víte, vy Smrtijedi nejste tak chytří jak se o vás povídá."
"Proč si to myslíte?"
"Kouzlům mě učila sama Madam Maxime. Kdežto vás nějaký řádový učitel v Bradavicích. Madam Maxime, možná kousek po Brumbálovi, je jedna z nejlepších čarodějek."
"To brzy poznáme. Dost už bylo řečí"
"Jedna"
"Dvě"
Krátký pohled do Smrtijedových očí. Záblesk strachu snad zahlédla? To je dobré znamení.
"Tři!"
"Avada Kedavra!"
"Imobilis!"
Dva paprsky vylétly z kouzelnických hůlek. Obě kouzla byly tak silná, že Fleur vstávali vlasy na hlavě. Hlavou jí probíhaly tisíce myšlenek. Neúmyslně do svého kouzla vložila všechen svůj hněv a sílu, která ji doposud zbývala. Ale teď zdálo se, že je vše ztraceno.
Její kouzlo nabralo rychlost. Nevěděla jak, ale prolétl kletbou a zasáhlo překvapeného Smrtijeda. Smrtijed zamrzl a byl odmrštěn ke stromům. Se zvukem praskajícího skla se rozpadl na drobné kousky.
Podařilo se. Je mrtvý. Teď je však řada i na ní. Zavřela oči a čekala. Čas jako sotva plynul. Celý život jí proběhl před očima. Nakonec otevřela oči. Kletba zmizela. Nechápala to? Jak? Měla už být dávno mrtvá? Snad zásah shůry? Sesula se na zem a rozbrečela se. Tak přece bude dál žít. Komu vděčí za svůj život? Kdopak ji zachránil?
"Díky", zašeptala.
________________________________________________________________________
Ron vstal. Pomalu se rozhlédl. Vyšlo to. Fleur seděla na zemi a brečela. Je živá. Jeho plán vyšel. Byl na sebe pyšný. A Smrtijed je také mrtvý. Představa, že by se měl rozpadnout téměř za živa mu byla ale odporná. Snad i trochu Smrtijeda litoval. Pomalu vykročil k Fleur. Nechtěl ji vyděsit tak chvíli čekal.
Fleur se už trochu vzpamatovala. Postavila se na nohy. A rozhlédla se kolem.
"Rone?!"
Rozběhla se k němu. Ron zakýval hlavou a pousmál se. Vyšel jí vstříct. Nastavil ruce aby ji mohl obejmout.
Fleur už byla u něj. Její ruce však neobjali Rona. Ani se ho nedotkli. Prolétli jím jako vzduchem. Ron se udiveně otočil za Fleur.
Fleur padla k zemi a někoho objala. Šel se podívat k ní a viděl jak objímá jeho tělo. Snad sen? Ano určitě se musí co chvíli probudit. Není přece možné aby vlastnil dvě těla.
"Zvláštní pohled co?"
Otočil se, aby zjistil, že někdo je v jeho snu.
"Je mi to líto, ale nesníš. Tohle je skutečnost a ty jsi mrtvý..."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Maysie Maysie | Web | 7. dubna 2008 v 12:04 | Reagovat

Hej?! Co to má jako bejt? To myslíš vážně?! No to ne jako... si piš že dokud nebude další kapitola nečekej výlet, pche!

2 Umbar Umbar | E-mail | Web | 7. dubna 2008 v 13:04 | Reagovat

Nevyhrožuj prďolo xD už tam je nevidíš? xD

3 Maysie Maysie | Web | 7. dubna 2008 v 18:38 | Reagovat

Kua..xD

4 kiki.. kiki.. | 10. dubna 2008 v 19:00 | Reagovat

:-O on je fakt mrtvý??  to snad ne..:(

ale jinka pekná kapča.. ikdyž tragická...(ostatně mám tragi ráda, ale přece jenom :D)

5 Dromedka Dromedka | Web | 5. června 2008 v 20:21 | Reagovat

Aaaa... :D to od tebe bylo škaredé... jeslti jsi ho opravdu zabil... Ale moooc hezky napsané... skoro ani nemu¨ůžu napsat koment jak mě to táhne k další kapči...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama