6. Kapitola - Zprávy

15. května 2008 v 11:58 | Maysie |  > Výlet do neznáma <
Já jsem na to uplně zapoměl xD Až dneska jsem u Maysie najel do té kategorie a čtu, že už má další kapču xD Prostě mega moc velkej výpadek . No co xD

Uplynulo pár dnů a ve vzduchu visela pořád ta samá otázka. Jak se sakra dostaneme zpátky? Ví vůbec někdo o tom, že jsme pryč? Podle mě se tu Ginny celkem líbí. I když nepopře to, že se jí stýská. Ale když to vezmu z jiného pohledu, mámu tu má. Jak komický. No jo… sice je naší matce sedmnáct, ale je fakt skvělá. Ginny s ní tráví hodně času, snad se jen neprořekne. A taky mi přijde, že je hodně času s Jamesem. Musím uznat, Harryho táta je fakt super a to i Lily. No, když opominu Jamesovi nevraždivost vůči mě, když jsem v Lilyině blízkosti… Vlastně všichni jsou fajn. Jen se snažím nechovat odporně k Peterovi. Chápejte, nemůžu k němu bejt milej, když vím co všechno udělal… Vlastně… moje prašivka… bože. Škoda že ho/jí tenkrát Křivonožka nesežral…
"Rone?" ozvalo se mi za zády a já odvrátil svůj pohled od krbu, kde jsem sledoval různobarevný plamínky ohně a snažil se vykoumat plán. Jak odsud. Dělám, jako bych to já mohl zvládnout.
"Jo,"
"Proč si na Petera tak… nevím jak to říct… nepříjemný? Udělal ti snad něco?"
"Udělá," procedil jsme skrze zuby tak, aby to Lily neslyšela. Už tak myslím ví dost. Přisedla si ke mně na opěradlo a podívala se na mě. "Prostě mi jen není sympatický," zasyčel jsem.
"To nejspíš nikomu," pousmála se. "Jak to tu vůbec zvládáš?"
"Jak to myslíš?" zeptal jsem se trochu nechápavě. V tu chvíli mi asi uniklo, že ví pomalu víc jak já.
"No, jak jste se tu najednou objevili s Ginny a to všechno, no víš jak to myslím," naklonila hlavu lehce na stranu a lehce jí pokývala. Dokonale mi připomněla Hermionu. Hermiona…
"Jo… no jasně, zvládáme to… Ginny je v pohodě, ale stejská se jí," jo, jsem srab, hodil jsem to na Ginny. Přece to nepřiznám? Ale myslím, že mi vidí až do duše.
"Mluvili jste s Brumbálem? Třeba už na něco přišel..?"
"Včera, říká že zatím o ničem neví… mluvil o obracečích času, ale prý potrvá než nějaký sežene. Moc jich údajně není a ministerstvo si je syslí. A navíc, Brumbál říkal, že ministerstvo nesmí znát záměr proč ten obraceč chce a když jim to neřekne, nepůjčí ho. Ale když to řekne, myslí si že ho pro změnu prohlásí za blázna. Že prý je nemožné, aby někdo jen tak proletěl časem - " zasek jsme se. Zase jsem se moc rozkecal…
"Chápu," utrousila jenom a pokusila se povzbudivě usmát. Kývl jsme hlavou a všiml si přicházejících Pobertů. James se zarazil ve dveřích a brejlil k nám. No jestli to takhle půjde dál, dlouho tu nepřežiju. Žárlivec to je…
Ginny zrovna seděla s mamkou a o něčem si povídaly. "No, Rone, já půjdu. Měj se," rozloučila se ještě Lily a zmizela na schodech v dívčích ložnicích. Že by utekla před Jamesem? No upřímně, kdo by chtěl poslouchat ty jeho věčné narážky na který se jí snaží sbalit…
***
Ginny si povídala se svou mámou a byla štěstím bez sebe. Málokdy se doma našel čas, aby si jen tak v klidu popovídaly. Moc tohle oceňovala a byla ráda, že se dozvěděla i několik málo věcí, které o své máme nevěděla. To jak byla mladá a všechno to kolem. Dokonce se i zmínila, že už chodí s jejím otcem, kterého jí měla v plánu představit.
"Vážně mi přijde jakoby jsi mu byla podobná, ty oči," začala najednou Molly opakovat svá slova která použila již několikrát. A měla pravdu. Ginny své oči měla po otci.
"To se ti jenom zdá ma- Molly," opravila se rychle a začala svou podobu s Arturem Weasleyem zapírat. Molly si jí prohlédla zkoumavým pohledem a pak váhavě kývla hlavou.
Najednou se z dívčích ložnic ozval křik.
"A jéje…" pronesla dramaticky Ginny a otočila se na James, který seděl opodál. "Tak co tentokrát?" ten jen pokrčil rameny a zazubil se. Co tím myslela?
Za pár vteřin se dolů přihnala nakvašená Evansová s rudou tváří.
"POTTERE!" vřískla až mi zalehlo v uších.
"Ano, lásko?" opáčil sladce.
"Jak si to představuješ? Jak?!" přeběhla k němu a začala ho mlátit. Nechtěně jsem se začal smát. Pozorovat ty dva je někdy fakt komický.
"Sakra… Lily, to bolí!" zahekal když ho znovu vzala knížkou po hlavě. Najednou od něj odstoupila žuchla sebou do křesla a začala se smát. James na ní vyvoraně koukal, ale zřejmě se mu ulevilo. Lily stěží popadala dech.
"Ty js..i vá..žne idi..ot Po..ttere," koktala mezi smíchem. Válela se v křesle a utírala si slzy smíchu. "Jak tě to… proboha napadlo?" culila se a upřela na něj zrak stejně tak jako zbytek společenky.
"Šlo to lehce," odvětil a přisedl si na okraj jejího křesla.
"No skvěle, takže příště to raději nevymýšlej," ušklíbla se a při pokusu, když se nad ní skláněl, rychle vstala. Zamířila ke schodům dívčích ložnic.
"Kam mi utíkáš, srdce mé?"
"Daleko od tebe ty můj poklade!" přistoupila na jeho komickou hru. Přitom už se polovina společenky dusila smíchy a ostatní napjatě čekali co bude dál. James se jen ušklíbl a sledoval jak jeho milá mizí po točitém schodišti. Navrátil jsem pohled do ohně, abych nemusel pozorovat Jamese. Občas na mě kouká tak nepřátelsky.
Ginny se též vrátila do svého rozhovoru s naší mámou. Celkem rád bych tam teď seděl taky. Přece jenom, komu se umožní povídat si se svými rodiči za mlada a ještě v pubertě?
Trvalo několik minut než mě kdosi vytrhl z vejrání do ohně. "Hrůza," ulevil si někdo kdo si přisedl na opěradlo mého křesla. Líně jsem pootočil hlavu a spatřil mou mladší sestru.
"Hm?" protáhl jsem a dál na ni civěl.
"Máma je hrozná, pořád mluví jen o tátovi. Artur tohle, Artur tamto… děs." Odfrkla si a já z její reakce usoudil, že rozhovoru mezi matkou a dcerou má dost. "Dorazila mě když se ptala na mě a kluky." Uchecht jsem se. Neříkal jsem to? Typický rozhovor mezi matkou a dcerou.
"Typický," nedokázal jsem si odpustit. Než jsem stačil něco říct do společenky skrz portrét vešel Remus a namířil si to přímo k nám. Tiše jsem seděli a čekali až k nám dojde. Nebylo pochyb, že jde za námi.
"Máte jít za Brumbálem," s Ginny jsem se po sobě podívali. Ne, že by se mi tady nelíbilo, ale představa dostat se domů. Mě neskonale lákala.
***
V Harryho době uběhl nějaký čas a nikdo stále neměl zprávy o těch dvou.
"Jak to myslíš, že jsou v minulosti?" vypálil nechápavě Harry na Hermionu. Hermiona byla už pár dní v Siriusově domě a Harryho tam dopravili právě dnes.
"Tak jak ti to říkám," řekla už netrpělivě, "Dostali se do minulosti."
"Ale… jak…" vykoktal Harry. Představa, že jeho nejlepší kamarád a jeho sestra jsou v minulosti ho děsila. A to ještě nevěděl, že jsou v minulosti s jeho rodiči.
***
Ginny zaklepala. Stáli jsme právě na točitém schodišti vedoucím do pracovny ředitele školy.
"Dále," ozvalo se ze vnitř a my jak na trní vstoupili. Doufám, že ty zprávy budou alespoň dobrý. Kvákli jsme něco na pozdrav a po jeho pokynutí si sedli do křesel naproti němu.
"Už víte jak se od sud dostaneme, pane řediteli?" zeptal jsem se váhavě.
"Mám pro vás špatnou zprávu…"
***
"Cože?! Oni jsou v minulosti s mýma rodičem?!" pravda vyplula najevo. Harry nechápal, litoval a snad i záviděl. Jak by on sám chtěl být s nimi. Mohl by je poznat, když nikdy nemohl. Tohle je tak nefér! To on by tam měl být. On s nimi. Ron a Ginny svoje rodiče mají, ale on ne. Sice bere Weasleyovi jako svou náhradní rodinu, ale co by on dal za to poznat svoje pravé rodiče?
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Maysie Maysie | Web | 15. května 2008 v 14:45 | Reagovat

Twe, sem upe myslela žes tohle psal ty..:D Si říkám, twe,je mi to známí!:D a passe, moje kapitola:D

2 Envy Envy | Web | 16. května 2008 v 18:20 | Reagovat

Sadá!! Jo o Lonánkovi toho moc není ale toto je fajne XD se těším na další XD

3 Lazy Lazy | 18. května 2008 v 10:03 | Reagovat

ahojky mám novej blog kde se dá koukat na spoustu filmů sou tam i seriály a filmy na přání napiš mi a já ti ho najdu jestli chceš jukni se http://lilolilolilo.blog.cz/

4 Teresie Teresie | E-mail | Web | 28. května 2008 v 15:04 | Reagovat

To bylo skvělý!!!! :)) Konečně jsem stihla přečíst tuhle povídku od začátku :)) a je báječná :)) Já sice vím, že tuhle kapču jsi nepsal ty, ale super byly upě všechny od začátku :)) Tak rychle napísej další :)) Prozatím se loučím :)) páááááááá

Terinkááá

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama