Nebe je daleko

4. května 2008 v 19:17 | Umbar |  > Momentky <
Krátká jednorázovečka. Abyste mě nepomluvili, že se vám nevěnuju. Nemám teď vůbec náladu na psaní. Nedivte se proto, že je to takové depresivní.. Není to ze soudku HP, ale snad je to dobrý..


Jak mám dál žít? Pověz. Někdo odešel, jiní se otočili zády. Já zůstávám. Na tom samém místě a čekám. Čekám na tebe, že se vrátíš. Ty už ale nepřijdeš. Poslouchám hlas bouřícího moře. Zavřu oči a zase tě vidím. Jdeš ke mě jako dřív. Bez jakýchkoliv starostí. S úsměvem na rtech. Říkáš ta slůvka mě důvěrně známá. Prohlížíš si mě a já tebe. Vidíme se denně a pořád jako by to bylo pro nás poprvé. A já jsem ti za to vděčný. Každý den tak není stejný. Díky tobě můžu zase každé ráno vstát a žít. Žít pro tebe.
Jenže tomu je konec. Nebylo nám snad souzeno být spolu? Možná.. Ale proč zrovna my? On musel mi tě vzít. Vzít k sobě. Vím, že tam je ti líp, ale co já tu? Jsem sobec? Snad. Jen se s tím nedokážu smířit. Nebe je tak daleko.. Zatím tam nemůžu za tebou. Jednou.. Doufám, že jednou tě tam znovu potkám. Jen poraď. Co já tu teď sám. Měli jsme celý život před sebou. To je teď pryč. A proč? Kvůli tvé hlouposti. Proč si tenkrát nemohla jít domů? Milovala si výhled na moře. Dlouho si čekala na západ slunce. A ten se ti pak leskl v očích. Obličej ti zářil a já se nepřestával dívat.
V ten den to byl tvůj poslední západ slunce. Stoupla sis na skálu a dívala se dálky. Noha ti sklouzla. Hladina se za tebou zavřela a už tě nikdo nenašel. Co se ti asi honilo hlavou? Myslela si na mě? Chtěla si ještě žít? Chtěla si být se mnou? Kdo ví. Snad máš se líp.
Chci tě zpátky. Víc než dřív. Život k nám nebyl fér, ale vždy jsme měli jeden druhého. Bojím se. Co bude se mnou. Cítím, že nemůžu jít dál. Zapomenout? To nechci. Ani nemůžu. Stalo se toho tolik a kdybych snad zapoměl, ztratil bych i kus svého srdce. A jen s půlkou se nedá žít. Přece jsem ti ji dal. Tak jako ty mě.
Natrhal jsem ti bílé Lilie. Ty máš přece nejradši. Jsou krásné jako ty. S nimi jsem tě pohřbil. Snad je tvoje láska bude hřát a nezvadnou. Nikdy.. Vím, že to dokážeš. Měla jsi v sobě tolik lásky a určitě ji máš pořád. Bude z tebe skvělý anděl. Nebude. Byla jsi jím vždycky. Rozdávala si úsměv plnými hrstmi až dokonce. Všichni tě zbožňovali. Nejvíc já. Lidé za chvíli zapomenou. Já ne. Když procházím domem, stále tě vidím. Tvou vůni cítím všude. Dotýkám se věcí, které si držela v rukou.
Jsi pryč. Všechny věci v domě zůstali tak. jak si je zanechala. Nemůžu spálit tvé oblečení. Vyhodit věci pryč. Nedokážu to. Bez tebe ne.
Snad bys chtěla abych šel dál. Říká se, že čas všechno zhojí. Opravdu? Některé rány zasáhly příliš hluboko. Ranily mou duši kde se dalo. Je rozervána na kusy. A jen ty ji dokážeš zase scelit.
Blíží se západ slunce. Zase sedím na skále. Ne tobě po boku, nyní na tvém místě. Slunce zapadá. Moje myšlenky nabírají spád. Do mysli se mi vkrádá tvůj obraz. Něco se mi snažíš říct. Začínám chápat. Pro lásku neexistují překážky. Ani smrt nás nedokáže rozdělit. Ty to víš. Jenže já ne.
Postavím se na úplný kraj. Úchvatný pohled tam dolů. Necítím strach. Spíš radost. Už brzy budu s tebou. Zase spolu rozumíš? Jen malou chviličku.
Poslední pohled do dáli. Za pár let zmizí tvůj hrob. Třeba zaroste květinami. Možná ani lidé nezapomenou. Bude se vyprávět příběh o dvou lidech, kteří se milovali až za hrob. Ani smrt nebyla dost silná na jejich rozdělení. Letmý úsměv mi přeběhl po tváři.
Udělám krok vpřed. Krok do vzduchoprázdna. Krok, který už se nedá vrátit. Padám dolů. Pět vteřin nebo dvě hodiny? Nevím. Dávno jsem ztratil pojem o čase. Až zase budeme spolu, čas nebude hrát žádnou roli. Na věčnost.
Studená voda mě píchla jako nůž. Lapám po dechu. Bolet to bude jen chvíli. Tvoje tvář je najednou jasnější než kdy dříve. Jako bys mi podávala ruku. Pomocnou ruku mé duši. Duši, která je zmatená. Stoupáme tam nahoru.
Pomalu zavírám oči. Chci už umřít a smrt přijde brzo.
Už brzo budem spolu. Vždyť víš. Nebe je daleko...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Maysie Maysie | Web | 4. května 2008 v 19:52 | Reagovat

Depka depka depka...:(

Krásně napsaný...:o)

2 Jenny Jenny | Web | 21. května 2008 v 11:32 | Reagovat

Ty v...to bylo úžasný. Souhlas s May, nádherně napsaný

3 Dromedka Dromedka | Web | 5. června 2008 v 18:59 | Reagovat

Úžasný... :) Obdivuju tě jako kluka... :) Myslím, že žádný kterého znám by tohle nesplodit... to bylo nádherný.... :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama