Síla žít

15. července 2008 v 12:41 | Umbar |  > Momentky <
Tak tohle jsem napsal dneska částečně z nudy. No musím se přiznat, že jsem z toho tak trochu rozpačitý, ale snad to není špatné xD Myslím, že ten konec je i docela dobrý xD Posuďte sami..

Zase ten tajuplný výraz. Pln lásky a nenávisti. Co převáží víc? Láska a nenávist? Smrtelná to kombinace. Obojí nás táhne k tenké hraně. Tenké hraně Pekla s Smrti. Stačí jeden nepatrný krůček a spadneš. Ovšem znovu na světlo nevyjdeš. Ty si musíš vybrat. Život na hraně? To nebude tvoje volba. Je tu někdo kdo dobře přečtenou tě má. Já to nejsem. A znovu jsem ti naletěl. Těm tvým sladkým řečičkám. Lžím, které jsi mi namotala kolem prstů. Tíží mě. Skrze ně já nemohu dýchat. Ty mě dusíš a víš to. Baví tě to.. Navenek ďábelsky krásná uvnitř jen přetvářka. No jestli tohle není ironie. Nechápeš? Téměř ani já ne. Dává tohle vůbec smysl? Řekl bych, že už ani ne. Naplánoval jsem vše do posledního puntíku. Dnes zemřeš..

Znovu se na mě takhle díváš? Ptám se kdes byla. Prý u kamarádky? Zase ta samá písnička. Trhá mi uši. Rveš mi srdce. Co víc mi chceš vzít? Chtěl bych abys přestala. Snad bych ti dokázal odpustit. Ale takhle ne. To jídlo mi hořkne v puse. Avšak daleko víc mi hořkneš ty v srdci. Co vyléčí jeho nastávající prázdnotu? To nevím. Dál již nechci čekat. Nemůžu. Ty jsi taktéž nepočkala. A vůbec. Proč si to teď vyčítám. Možná by bylo všechno jinak. Pověz? Co mám on a já ne? Já tě miloval, a tys mi vrazila nůž do zad. Dýchal bych pro tebe. Jen by stačilo říct. Neřekla si a našla náhradu. Jsem snad kus rezavého železa? Nepotřebuji vyměnit. Potřebuji tebe!! Ale to ty nevidíš..

Otáčíš se ke mně zády. A to není poprvé. Bože jak hluboce tě nenávidím. Dřív to tak nebývalo. A teď je ten správný okamžik. Nesnesl bych tvůj pohled. Ruka se třese víc než já. Jen tak proběhnou myšlenky na to krásné co bylo. Jako lehká nostalgie i ironie zároveň. Nedokážu to. A ty si to vůbec nezasloužíš. Slzy mi kapou z očí a ty jsi snad slepá. Pomalu se hroutím. A ty mě máš na svědomí. Ale víš vůbec o tom? A budeš to brát jako svou vinnu? To ti asi bude jedno. Tak jako vždy. Jednou bych si přál, abych tě neměl tak přečtenou. Listuji v tobě od té doby co se známe. A ty nic netušíš…
Ač možná sedím na zemi. Ač se mi možná lépe dýchá. A ač mám možná větší chuť žít, nevím co dál. Ptám se tě. Zas a znova. Máš někoho? A ty odpovídáš, že ano. Snad jsem špatně slyšel. Snad jen zlý sen? Žel bohu nikoliv. Tohle se nedá vzít zpátky. To snad víš. Říkáš, že to skončíš. Nechceš mě ztratit? Ironie. Mě si přece ztratila už dávno. Teď se to snažíš vrátit. Zvláštní, ale já ti to věřím. Jsem naivní. Spadneš do toho znova. Zase tě někdo okouzlí víc než já. A ty mi opět ublížíš. Nezbývá než doufat. Doufat, že tentokrát to myslíš vážně. Že tentokrát se změníš. Kvůli mně i ostatním.

Já ti nevěřím. A možná, že nevěříš v tomhle ani sama sobě. Nezbývá než stát za tebou. Ještě jedna šance. Zdá se, žes je vyčerpala všechny, ale zoufale potřebuji ti věřit. Snad nebudu litovat. Raději nedoufám ve šťastný konec. Mám místo už jen na jeden šok. A vím, že ty si jej vybereš brzo. Tak se prosím snaž. Dej do toho vše. Ať mám zase sílu žít.

-

Trhnutím se probudím. Matně vzpomínám, co to mělo být. Jako bych to prožil. Jedno je jisté. Jen špatný sen.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Tracy Tracy | Web | 15. července 2008 v 19:53 | Reagovat

Mno fakt nevím, co na to říct bo spíš co napsat? Je to...nádherný, asi nevím, strašně se mi to líbí. Líbí se mi ten styl, jakým je to napsaný. Fakt krásný!

2 Teresie Teresie | E-mail | Web | 19. července 2008 v 17:16 | Reagovat

Nááááááááádhera!!!!! Je to skvěle napsaný!!! :))

3 Dromedka Dromedka | Web | 29. července 2008 v 11:30 | Reagovat

Mno opravdu.... je to hodně zajímavý, možná i víc než to... :) Skvěle napsané... hrozně moc protikladů a nevím čeho všeho ještě... :D Prostě krásné...

4 Maysie Maysie | Web | 25. října 2008 v 11:27 | Reagovat

Moc hezky...:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama